Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podle starosty Trokavce má radar stát na Kuťkovské louce, dva kilometry od obce
foto: PRÁVO
 

Americký protiraketový radar, pokud bude v Brdech, vyroste na Kuťkovské louce, vzdálené pouhé dva kilometry od stohlavé obce Trokavec na hranici Vojenského újezdu Brdy. Právu to sdělil její starosta Jan Neoral (nez.), když na místním úřadu připravoval místnost pro sobotní referendum. V něm se lidé nebudou vyslovovat přímo pro nebo proti radaru, ale zda souhlasí, aby obec za obyvatele podnikala proti radarům další zákonné kroky.

17.3. 2007 06:00

TROKAVEC - "Vystudoval jsem vojenskou radiolokační průmyslovku, tak na rozdíl od většiny politiků vím, o čem je řeč. To, že z radaru nic nevyzařuje, jsou jen žvásty, vždyť radar je na tom založen. Z každého takového zařízení jde kromě hlavního záření ještě takzvané parazitní do stran. To bude rušit televizi a mobily. Má to být jenom dva kilometry od nás, na Kuťkovské louce. Navíc to nebude mít ochrannou funkci pro Českou republiku ani pro Evropu," shrnul hlavní protiargumenty starosta Neoral.

Je přesvědčen, že hlasovat přijdou mezi 8:00 a 17:30 všichni plnoletí. "A určitě budou všichni proti radarům," byl si jist.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář